עמוד הבית >>

רוית בוקאי ביטון

רוית בוקאי ביטון

ליצירת קשר: 052-6623912

מטפלת רגשית מומחית בטיפול באמצעות אמנות ותת מודע

היי נעים מאוד, שמי רוית בוקאי ביטון, נשואה באושר לציון ואמא לשני ילדי הצמודים פארי ולניתאי בני 4, ו 5

 • את השכלתי רכשתי באוניברסיטת חיפה – תואר ראשון BA באמנות יצירה.
 • תואר שני MA בטיפול  באמצעות הבעה ויצירה.
 • לימודי תת מודע, nlp והתפתחות אישית.     
 •  יוצרת אמא פנדה – קורס דיגיטלי שיגלה להורים איך להבין את הלב של הילד דרך אמנות ויצירה משותפת. פיתוח שיח רגשי ותקשורתי שמסייע לילדים להביע רגשות ולהתמודד עם אתגרים.
 • כילדה הייתי משרבטת במחברת באמצע השיעור, אז לא הבנתי שזאת הייתה הדרך שלי להתחבר לעצמי, לתת ביטוי לקולות שעולים בי, וכתוצאה מזה נוצר רוגע, שלווה ואיזון.
  כילדה גדלתי עם עודף משקל ניכר לעין. בחברה פחות אהבו לראות את זה, היו צוחקים עלי, משמיצים ומגדפים אותי. לאט לאט התחלתי להתכנס בתוך עצמי, להסתגר, נהייתי יותר שקטה וביישנית, פחות מבטאת את רכשי ליבי, ובעיקר חוויתי בושה גדולה ורצון להסתיר את כול מה שמתחולל בפנים. ניסיתי לרדת במשקל בכול דרך אפשרית אך האכילה כבר הפכה להיות אכילה רגשית. האוכל מילא את הריק הגדול שהיה בתוכי, וכשהייתי מוצאת רגעי שקט הייתי מוציאה את המחברת ומציירת. היצירה אפשרה לי לבטא רגשות, תחושות ומחשבות בדרך לא מילולית. עם השנים התבגרתי, ירדתי במשקל, ונהייתי יותר מודעת למזון שאני מכניסה אל גופי. אני לעולם לא אשכח את המקומות החשוכים שהייתי בהם, את הרגשות הקשים שלא ידעתי איך לעבד אותם ואיך האמנות תרמה לתהליך הריפוי שלי. בהתחלה ראיתי ביצירות שלי את מה שהיה קשה לי לראות בעצמי, ואת מה שלא רציתי להראות לאחר זה פשוט יצא על הדף. הבנתי שהאכילה היא הדרך שלי "לדבר דרך הגוף" בצורה בלתי מילולית. דרך היצירה הצלחתי ליצור דימוי גוף מיטיב לאהוב מחדש את עצמי, להשלים עם הגוף שלי, להבין שאכילה רגשית לא משרתת אותי יותר, לרדת במשקל, ליצור אורח חיים בריא, לגדל את הילדה הפנימית שלי מחדש, לדמיין וליצור לעצמי את המציאות שרציתי.
 • התנסויות אלו הובילו אותי להחלטה ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ואמנות יצירה. במהלך הלימודים התעסקתי ברישום, פיסול, ציור, צילום, וידאו ארט ותכשיטנות. את הידע שרכשתי בחרתי להפוך למקצוע, הרגשתי יותר ויותר את העוצמות המרפאות הטמונות באמנות. המשכתי ללימודי תואר שני בטיפול באמצעות אמנות. תחום זה משלב עבודה בחומרים ויוצר חוויה יצירתית אשר מאפשרת למטופל להגיע לתובנות חדשות, לעבד קשיים רגשיים והתנהגותיים וליצור שינוי רגשי אשר מוביל לבריאות טובה יותר של המטופל.
 • החומר והיצירה באמנות משמשים לא לשם היצירה האמנותית אלא לשם שינוי דפוסים, שינוי תובנות והגמשת המערך הנפשי.
  באמצעות העבודה והמשחק בחומר ניתן לפרוק, לפרום, לחוות, לשחק ולהתחבר לחלקים ראשוניים שהלכו לאיבוד בדרך.
  לעיתים הפער בין מה שאתה רואה לבין מה שאתה לא רואה הוא עצום, בין מה שאתה שומע ללא שומע, בין מה שאתה מרגיש ללא מרגיש, בין איך שאתה נראה לבין מה שנמצא בפנים.
  דרך הטיפול אני מלווה את המטופל לגשר על הפער ונותנת למטופל כלים חדשים לתובנות.
  כמטפלת ביצירה בהבעה ובחומר, אני מאמינה במקום המרפא של היצירה, במסע של תרפיה אשר יוצר אצל המטופל הנעה חוויה ושינוי.
 • דרך המסע שלי הכרתי את עצמי לעומק, עברתי תהליכים מנטאליים, אשר חיזקו אותי ועיצבו אותי למי שאני היום. אני אוהבת את המקצוע שאני עוסקת ומלאת סיפוק. אני נרגשת, בכול פעם מחדש, מהזכות ללוות כול אחד מהמטופלים בדרך לשינוי והתפתחות. שמחה לראות איך הקשר והאמון נבנים במפגשים הראשונים. שמחה להיות עדה לתהליכים שהמטופלים עוברים, איך הם מגלים את הכוחות הפנימיים ומצליחים להתגבר על מכשולים, ולהתמודד טוב יותר עם קשיים.

את הטיפולים אני מעבירה בקהילת מחוברים. הקליניקה נעימה, מזמינה ומשרה רוגע ושלווה, המקום האולטימטיבי לטיפולים.  שם אני מעבירה סדנאות, הרצאות, הדרכות הורים, טיפולים פרטניים וקבוצתיים.

אני מזמינה אתכם הורים/ילדים/נשים/מתבגרים אלי למחוברים להיכרות.